ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟΥ ΔΕΝΤΡΟΥ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΙΑΚΗ ΠΡΕΣΒΕΥΤΙΚΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑ

Σε ένα ιδιαίτερα φιλόξενο περιβάλλον, στην οικία του Κύπριου Πρέσβη Χάρη Μορίτση, βρέθηκαν οι Αχιλλοπουλίτες μαθητές την 1η Δεκεμβρίου με σκοπό να στολίσουν για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά το δέντρο των Χριστουγέννων. Η υποδοχή και η περιποίηση των μαθητών και των συνοδών εκπαιδευτικών από τον Κύπριο Πρέσβη υπήρξε ιδιαίτερα εγκάρδια. Μετά την παράθεση γεύματος και άφθονων γλυκισμάτων, οι μαθητές επιδόθηκαν στο στολισμό του δέντρου, τραγούδησαν τα κάλαντα και βγήκαν αναμνηστικές φωτογραφίες με τον οικοδεσπότη και τους φιλοξενούμενούς του. Αξίζει να υπογραμμίσουμε πως την αντιπροσωπεία της Αχιλλοπουλείου υποδέχθηκε επίσης και η Ελληνίδα Πρόξενος κα Κομίνη.

Ευχόμαστε ολόψυχα χρόνια πολλά, χαρούμενες γιορτές και ευτυχισμένος ο καινούριος χρόνος!

Γράφουν οι εκπαιδευτικοί Αναστάσιος Αναστασίου και Μικέλα Θεοχάρη.