ΑΠΟΚΡΙΕΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΧΟΡΟ ΣΤΗΝ ΑΧΙΛΛΟΠΟΥΛΕΙΟ ΣΧΟΛΗ!!!

Το Σάββατο, 12 Μαρτίου 2016, η Αχιλλοπούλειος Σχολή Καΐρου γιόρτασε την Αποκριά. Στις 11 το πρωί, οι μαθητές μας, αφού φόρεσαν τις αποκριάτικες στολές τους  και  μασκαρεύτηκαν , επιδόθηκαν σε αμέτρητα παιχνίδια, ξέφρενους χορούς και τραγούδια, υπό το άκουσμα των μουσικών επιλογών του Dj.

Για ακόμα μία φορά, η κυρία Στέλλα Κυριάζη, η μεγάλη ευεργέτιδα της ελληνικής παροικίας, στήριξε τη γιορτή, προσφέροντας φουσκωτά, κλόουν ,μακιγιέρ, ζαχαρωτά, ποπ κόρν και μίνι λούνα παρκ, ενώ παράλληλα δώρισε σε όλους τους μαθητές πολύχρωμες μάσκες! Η ίδια παρευρέθηκε στο πάρτι και φωτογραφήθηκε μαζί με τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς της Αχιλλοπουλείου Σχολής.

Ο ενθουσιασμός  και η χαρά στα πρόσωπα των μικρών μαθητών ήταν έκδηλη , οι οποίοι δε σταμάτησαν να παίζουν και να χορεύουν μεταξύ τους. Το γλέντι και ο χορός συνεχίστηκαν και μετά τη λήξη του σχολικού ωραρίου, μιας και τα παιδιά ήθελαν να απολαύσουν όσο το δυνατόν περισσότερο τα παιχνίδια και την παρέα των φίλων τους!

Γράφουν οι εκπαιδευτικοί Αναστασίου Αναστάσιος και Χουλιαρά Ευαγγελία.