ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!

Σάββατο 21 Δεκεμβρίου 2019

Φέτος παρουσιάσαμε δύο παραστάσεις: «Φον Κουραμπιές εναντίον Κόμη Μελομακαρονή» του Κ. Χαρίτου, μας παρουσίασε το νηπιαγωγείο και διασκευή του «Φρικαντέλα: Η μάγισσα που μισούσε τα κάλαντα» του Ε. Τριβιζά από την Α και Β δημοτικού. Οι παραστάσεις μας μύρισαν ζάχαρη άχνη και βούτυρο οι μάγισσες, όμως, έκαναν τα μαγικά τους ξόρκια και καθάρισαν την ατμόσφαιρα. Μας ευχήθηκαν χρόνια πολλά ο π. Στέφανος, ο Πρόξενος κ. Α. Μπικής, ο Ακόλουθος Άμυνας κ. Παρίσης Κανούτος και ο Αντιπρόεδρος της Ε.Κ.Κ. κ. Μιχάλης Γκρουστέιν. Την παράσταση τίμησε με την παρουσία του ο Σύνδεσμος Αιγυπτιωτών Αθήνας. Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων έδωσε δώρα στους μαθητές του σχολείου και στη συνέχεια όλοι βγήκαμε να ψωνίσουμε τα δώρα μας στο ετήσιο Χριστουγεννιάτικο μπαζάρ.

Γράφουν οι δάσκαλοι: Ιωάννα Κατσιφάρα και Γιώργος Ψάνης

χριστ