ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Πέμπτη 7 Μαρτίου 2024

Με χαρά και τρελό κέφι γιορτάσαμε και φέτος το έθιμο της Τσικνοπέμπτης στο σχολείο μας. Ο Σύλλογος γονέων και Κηδεμόνων με την Πρόεδρο κα. Ράνια Μουσταφά Μόσχου, τον Πρόεδρο του ΕΝΟΚ κ. Γιώργο Ρεκτσίνη, τον Κοινοτικό Επίτροπο κ. Στέλιο Χαλκιά και την Πρόεδρο της Επιτροπής Κοινοτικής Συμπαράστασης των Προσκόπων κα Κωνσταντίνα Γεδεών, αλλά και άλλους γονείς του Συλλόγου, έστησαν τις ψησταριές τους στο προαύλιο του σχολείου μας, ετοιμάζοντας λαχταριστούς μεζέδες για τους μικρούς μας μαθητές.

Τις δύο τελευταίες ώρες της σχολικής μέρας, δάσκαλοι και μαθητές άφησαν στην άκρη τα βιβλία και έπιασαν τις καρναβαλικές μάσκες και τις αστείες περούκες. Μεταμορφώθηκαν σε πριγκίπισσες, ήρωες και ζώα και άρχισαν τον χορό και τα παιχνίδια, ανεβάζοντας την διάθεση στα ύψη.

Ευχόμαστε σε όλους Καλές Αποκριές με υγεία!