ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΑ ΚΑΛΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟ 13ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

Την Πέμπτη 21 Δεκεμβρίου 2023, οι μαθητές της Β΄ τάξης του σχολείου μας συνδέθηκαν μέσω διαδικτυακής πλατφόρμας με τους μαθητές της Β΄ τάξης του 13ου Δημοτικού Σχολείου Χαλανδρίου στην Αθήνα, για να τους τραγουδήσουν τα Κάλαντα των Χριστουγέννων και να ανταλλάξουν ευχές για την έλευση του νέου έτους. Η διαδικτυακή αυτή συνάντηση έγινε στο πλαίσιο του προγράμματος δικτύωσης του σχολείου μας και της ανταλλαγής σχολικών εμπειριών με άλλα δημοτικά σχολεία της Ελλάδας. Η συνεργασία μας με το 13ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου έχει ξεκινήσει από πέρσι, με την εκπαιδευτικό της Αχιλλλοπουλείου Σχολής, κα Αθανασία Δημοπούλου και την εκπαιδευτικό του 13ου Δημοτικού Χαλανδρίου, κα Βασιλική Καρατσόκη να συντονίζουν την προσπάθεια αυτή, η οποία επιτυγχάνεται μέσω αλληλογραφίας και διαδικτυακών συναντήσεων.