Η ΚΟΠΗ ΤΗΣ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑΣ ΓΙΑ ΤΟ 2024

Τετάρτη 31 Ιανουαρίου 2024

Γιορτινή ατμόσφαιρα στο σχολείο μας σήμερα! Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος πραγματοποιήσαμε την κοπή της βασιλόπιτας, παρουσία όλων των μαθητών της Αχιλλοπουλείου και της Αμπετείου Σχολής.

Οι βασιλόπιτες ευλογήθηκαν από τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Μέμφιδος και Πατριαρχικό Επίτροπο Καΐρου, κ. Νικόδημο και τον Ιερομόναχο Πορφύριο, Δικαίο της Ιεράς Μονής Αγίας Αικατερίνης Σινά, με την παρουσία της Αν. Συντονίστριας Εκπαίδευσης, κας Σωτηρίας Μπέτα, της Γενικής Γραμματέως του Ιδρύματος ΑΜΠΕΤ, κας Ελένης Μαγκανά- Οικονόμου και τον Κοινοτικό Επίτροπο της Ε.Κ.Κ., κ. Στέλιο Χαλκιά.

Οι τυχεροί μαθητές που κέρδισαν το φλουρί της κάθε τάξης του σχολείου μας, έλαβαν δώρο προσφορά της Ε.Κ.Κ., την οποία ευχαριστούμε θερμά! Οι εκπαιδευτικοί έκοψαν και την δική τους βασιλόπιτα, με τυχερό της χρονιάς τον διευθυντή του σχολείου μας, κ. Βασίλη Λάγιο.

Χρόνια πολλά, δημιουργικά και φωτισμένα για όλους τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς!